PLAYLISTING – daj się odkryć słuchaczom playlist na całym świecie

Playlisty to miejsce, w którym miliony fanów dokonują miliardowych odkryć muzycznych.

Zaproponuj swoją muzykę globalnej publiczności

Spotify for Artists to jedyny sposób, aby zgłosić nową muzykę do playlist.

Niezależnie od tego, jak brzmi Twój nowy utwór, dzięki funkcji pitchingu może on zostać usłyszany przez fanów na całym świecie. I nie jest to rozwiązanie tylko dla supergwiazd – w 2020 roku ponad 60 000 artystów zostało po raz pierwszy umieszczonych na playlistach.

Daj się usłyszeć nowym i starym fanom

DAJ SIĘ USŁYSZEĆ NOWYM I STARYM FANOM. Playlisty pomogą Twojej nowej muzyce wyróżnić się jak nic innego. Lądowanie na różnych rodzajach list odtwarzania Spotify może sprawić, że Twoje nowe dźwięki dotrą do lojalnych odbiorców i osób, które słuchają ich po raz pierwszy.
ODKRYJ NOWE INFORMACJE O SWOICH ODBIORCACH. Lądowanie na playliście to coś więcej niż tylko wyróżnienie. Z większą liczbą nowych słuchaczy, Spotify for Artists pozwala Ci lepiej zrozumieć, w jaki sposób i gdzie Twoja muzyka jest odkrywana.
OTWÓRZ SIĘ NA ŚWIAT MUZYCZNYCH MOŻLIWOŚCI. Dzięki tysiącom playlist, na których możesz wylądować, Twoje brzmienie może zaprowadzić Cię w miejsca, których się nie spodziewasz. Znajdź kreatywną inspirację dla nowych kolaboracji, eksperymentów gatunkowych lub nowych dźwięków i tematów lirycznych.

Playlisty dla jednostek, playlisty dla wszystkich

Niezależnie od tego, czy playlisty są śledzone przez miliony, czy dopasowane do gustów pojedynczego słuchacza, Twoja muzyka może być odkrywana na wiele sposobów. Każda lista odtwarzania, stworzona przez nasze zespoły redakcyjne lub na podstawie spersonalizowanych danych, jest zaprojektowana tak, aby pozostawić trwałe wrażenie na słuchaczach.

Playlisty redakcyjne

Tworzone i utrzymywane w całości przez zespół redakcyjny Spotify. Redakcyjne playlisty są tworzone w oparciu o trendy muzyczne i dane.

Spersonalizowane playlisty

Tworzone przez zespół redakcyjny Spotify i serwowane w kolejności najbardziej odpowiadającej gustom słuchaczy. W przypadku tych playlist, żadne dwie nie będą takie same.

Algorytmiczne playlisty

Spersonalizowane dla słuchaczy wyłącznie na podstawie ich gustów muzycznych. Należą do nich Discover Weekly, Release Radar, Daily Mix i Top Songs of 2020.

Playlisty artystów

Tworzone przez artystów i pokazywane na ich profilach. Zazwyczaj zawierają mieszankę muzyki danego artysty, a także jego kolaboracje i inspiracje

Playlisty stworzone przez fanów

Tworzone przez fanów muzyki na podstawie ich ulubionych utworów. Mogą być publiczne lub prywatne, w zależności od ustawień użytkownika.

PITCH – jak to się robi?

Wszyscy artyści i ich zespoły pitchują nową muzykę do playlist używając dokładnie tego samego narzędzia.

Krok 1: wybierz piosenkę

WYBIERZ PIOSENKĘ

Możesz nadesłać jeden utwór z EP lub albumu – wybierz swój ulubiony, który najlepiej reprezentuje Ciebie i Twoją historię!

Krok 2: podaj swoją lokalizację

LOKALIZACJA, LOKALIZACJA

Czasami redaktorzy Spotify szukają dźwięków odzwierciedlających konkretną część świata, więc kiedy piszesz pitch, musisz podać Spotify informację, gdzie mieszkasz i gdzie obecnie się znajdujesz.

Krok 3 – podaj szczegóły (jak najwięcej szczegółów)

WSZYSTKO W SZCZEGÓŁACH

Opowiedz swoją historię – o czym jest Twoja piosenka, co dla Ciebie znaczy, czy współpracowałeś z kimś? Wybierz maksymalnie trzy gatunki i opowiedz o ich brzmieniu – im więcej nam powiesz, tym większa szansa, że Spotify znajdzie dla Twojej piosenki dom.

Krok 4 – wysyłka zgłoszenia

PITCHUJ 😉

Sprawdź wszystkie szczegóły, a następnie wyślij zgłoszenie! Redaktorzy Spotify słuchają tak dużo muzyki, jak to tylko możliwe, ale dostają tysiące zgłoszeń tygodniowo – więc im wcześniej się zgłosisz, tym lepiej! Do dzieła!

Zrób hałas, gdy trafisz na playlistę

Unikalne linki


Niektóre playlisty dają Ci spersonalizowany link do udostępnienia, który umieszcza Twój utwór na pierwszej pozycji dla fanów.

Kiedy utwór zostanie dodany do jednej z tych list odtwarzania, niekoniecznie pojawi się na spersonalizowanej wersji listy odtwarzania każdego słuchacza. Dlatego tworzone są unikalne linki do tych list odtwarzania, które artyści będą mogli udostępniać za pośrednictwem Spotify for Artists i Spotify Analytics. Każdy, kto kliknie na unikalny link udostępniony przez artystę, zobaczy spersonalizowaną wersję playlisty z utworem tego artysty jako pierwszym utworem. (W przypadku playlist redakcyjnych, które nie są spersonalizowane, artyści powinni używać publicznych linków). Gdy utwory zostaną dodane do jednej z tych list odtwarzania, do artystów i ich zespołów wysłane jest powiadomienie e-mail, aby mogli podzielić się dobrą wiadomością z fanami.

Karty promocyjne

Stwórz spersonalizowane materiały promujące Twoje umieszczenie na wybranych listach odtwarzania wśród swoich fanów na portalach społecznościowych.

Link do opcji tworzenia: https://promocards.byspotify.com/

Media społecznościowe

Podziel się tą wiadomością z fanami na portalach społecznościowych i oznacz @spotifyforartists, żeby mogli świętować razem z Tobą.

źródło: https://artists.spotify.com/ 
tłumaczenie: Beata Ejzenhart

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s